MP Holding, a.s.


k navigaci

Úvodní stránka

Firma MP Holding, a.s. vznikla změnou právní formy společnosti MP Holding, spol.s  r.o.. Zakládajícími společníky byly v roce 1993 sourozenci Mensdorff-Pouilly, kteří jako potomci původního majitele Velkostatku Boskovice Alfonse Karla Mensdorff-Pouilly restituovali na počátku devadesátých let minulého století rozsáhlé majetky v bývalých okresech Blansko a Prostějov.

Restituovaný majetek společníci postupně vložili do obchodní společnosti MP Holding, a.s., takže v současné době společnost vlastní empírový zámek, zříceninu boskovického hradu a Hotel Pod zámkem, cca 4 000 ha lesa a polností.

Hlavní podnikatelskou aktivitou společnosti je orientace na poskytování služeb v cestovním ruchu a lesnická a dřevařská výroba.

Společnost MP Holding, a.s. je nejen vlastníkem, ale i správcem empírového zámku v Boskovicích (www.zamekboskovice.cz). Zámek je ojedinělým empírovým objektem na Jižní Moravě, který je zapsán v seznamu kulturních památek.
Dalším historickým objektem ve vlastnictví obchodní společnosti MP Holding, a.s. je boskovický hrad (www.hradboskovice.cz). Oba tyto objekty jsou veřejnosti přístupné.

V zámeckém areálu, v těsné blízkosti středu města, společnost provozuje ubytovací zařízení Hotel Pod Zámkem (www.hotelpodzamkem.com). Hotel disponuje 47 lůžky v kategorii ***, které mají vlastní sociální zařízení, TV a telefon. Pro hosty hotelu je k dispozici bezplatné parkoviště a nově otevřená restaurace.
Hotel nabízí možnost využití konferenční místnosti pro pořádání seminářů či školení. Konferenční místnost je vybavena připojením na internet, promítacím plátnem, televizí a videem.

Pro správu lesního majetku byla v prosinci 1993 založena dceřiná společnost MP LESY, spol.s r.o, která sídlí v Benešově u Boskovic (www.mplesy.cz). Součástí podnikatelských aktivit společnosti je provozování lesnictví, rybníkářství, dřevařské výroby a myslivosti ve volné honitbě i v oboře.


MP Holding, a.s.

Hradní 6
680 01 Boskovice

Tel: +420 516 454 418
Fax: +420 516 454 605
Email: info@mpholding.cz
IČ: 49968394
DIČ: 49968394

MP Holding, spol. s r.o. - English MP Holding, spol. s r.o. - Deutsch MP Holding, spol. s r.o. - P?????? MP Holding, spol. s r.o. - Français MP Holding, spol. s r.o. - Espanol MP Holding, spol. s r.o. - Italiano MP Holding, spol. s r.o. - Slovensky MP Holding, spol. s r.o. - Polski